Ознака: атентат
Свет

Политичари кои измислувле атентати кога популарноста им паѓала

пред 2 мес.
Македонија

На Заев му секнаа глупостите и почна да измислува дека сакаат да му направат атентат

пред 2 мес.
Ашраф Гани останал неповреден и бил засолнет на безбедно место

Загинаа 24 лица при обид за атентат на авганистанскиот претседател

пред 2 години
Македонија

Според весникот „Лајм“: Висок функционер на ДУИ нарачател на атентат врз Ел Чека

пред 2 години
Регион

Преку фејсбук барал снајперист за убиство на Додик

пред 2 години
зајакната безбедноста на поранешниот претседател на Франција

Терористичка ќелија која планирала напад на Елисејската палата, кроела атентат врз Франсоа Оланд

пред 3 години
Денеска се навршуваат 38 години од атентато на папата Јован Павле II

„Бугарската трага“ остана во историјата на Ватикан

пред 3 години
по сеќавањето и сведочењето на Стојан Андов

ВМРО-ДПМНЕ бара да се отвори истрага за новите наводи за атентатот врз Киро Глигоров

пред 3 години
Атентатот врз покојниот претседател Киро Глигоров одново се актуелизира

Малески: Работата е пресериозна за да се прави естрадно шоу, Гајдов: Не знам зошто толку врева

пред 3 години
23 години од атентатот врз поранешниот претседател

Атентатот врз Глигоров се уште е отворен случај

пред 3 години