Ознака: Андреј Бабиш
Свет

Пријателот на Заев, чешкиот преварант „Бабиш сака да стане претседател

пред 4 мес.
Регион

Премиерот едно, претседателот друго: Државниот врв на Чешка со различен став околу Косово

пред 4 години
Свет

250.000 луѓе се кренаа на протест: Чешкиот премиер Бабиш не сака да си замине

пред 4 години
Свет

Илјадници Чеси бараат оставка од премиерот кој неодамна беше во Скопје (ВИДЕО)

пред 4 години
средба на владиниот економски тим и чешкиот премиер Бабиш

Чешка и Македонија да ја зголемат соработката во делот на економијата

пред 4 години
ПОРАКАТА ОД ЧЕШКИОТ ПРЕМИЕР ОД СКОПЈЕ

Бабиш: Европските политичари ви ветија, тоа треба и да го исполнат

пред 4 години
Македонија

ВО ЖИВО: Заедничка прес-конференција на премиерите на Македонија и на Чешка, Зоран Заев и Андреј Бабиш

пред 4 години
бабиш во скопје

100.000 Чеси протестираа против него: Премиерот на Чешка има 3.7 милијарди долари на својата сметка

пред 4 години
Чесите се кренаа против Бабиш

Премиерот на Чешка чие богатство се проценува на 3,7 милијарди долари доаѓа во Скопје (ВИДЕО)

пред 4 години