Ознака: алексадар николоски
Македонија

Николоски: Владата ќе плати дополнителни 11 милиони евра за ангажирање на најмалку 5 лица специјалисти за надзор при изградба на коридорите

пред 2 недели
Македонија

Николоски: 85% од етничките Македонци се против т.н француски предлог

пред 3 недели
Македонија

Николоски: Власта да ги испита наводите дека странски агентури се вмешани во провокациите кон Македонија и да се истражи финансирањето на Бугарските клубови

пред 4 мес.
Македонија

Николоски: ЕУ треба да го почитува и македонското мислење бидејќи проблемот со Бугарија го загрозува македонското национално самоопределување

пред 5 мес.
Македонија

Николоски: Вака изгледа она што треба да е автопат Кичево – Струга – Охрид

пред 8 мес.
Македонија

Николоски: Kрими битки во безбедносните структури на СДСМ

пред 9 мес.
Македонија

Николоски: Ги повикувам тетовчани на 20 август да гласаат за советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ, за да го подобриме животот во Тетово, за нови инвестиции и развој

пред 10 мес.
Македонија

Николоски: Бугарија сака да ја смениме историјата

пред 12 мес.
Македонија

Николоски: Meрките на власта се козметички и задоцнети

пред 1 година
Македонија

Николоски: Oваа влада се покажа како најнеспособна и корумпирана и нема одговори, решение се предвремени парламентарни избори

пред 1 година
Македонија

Николоски: Заев се вози во БМВ од 120.000 евра

пред 2 години
Македонија

Поддршка од унгарскиот премиер Виктор Орбан за ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Македонија

пред 2 години