Ознака: Албанија
Регион

Албанија забрани влез на околу 400 тони месо од Бразил, од Канада и од Кипар

пред 8 часа
БАЛКАНСКИ РАДАР

Пожари во соседството – во Албанија експлодираат бомби од Втората светска војна

пред 10 часа
ПРЕПОЛНИ СО ФОСФАТИ

Извештај на Евростат – реките во Албанија најзагадени во Европа

пред 11 час
писмо од грчкиот премиер до друштвото „омонија“

Мицотакис: Европскиот пат на Албанија зависи од односот кон грчкото малцинство

пред 2 дена
Регион

Се пожалиле на лошата храна: Сопственик на ресторан во Албанија нападна шпански туристи (ВИДЕО)

пред 6 дена
здравствен систем во колапс

СЗО во шок – во болница во Албанија користеле рендген од 1918 година

пред 1 нед.
Регион

САД ја учи Албанија како да функционира Уставниот суд

пред 1 нед.
Албанскиот премиер во интервју за „Евроњуз“ предупредува

Рама: Северна Македонија пред Албанија во ЕУ, може да го дестабилизира регионот

пред 2 недели
октомври се доближува

Флоријан Бибер убеден дека Албанија нема да почне преговори, Македонија – можеби

пред 2 недели
секси албанката воодушевува со своите облини

На Рита Ора во минијатурно бикини и испаднаа градите (ФОТО)

пред 2 недели
Регион

Француски туристи протестираа во Албанија оти имало хаос низ патиштата

пред 3 недели
на баша му треба време

Опозицијата во Албанија се откажа од избори, сега им е прифатливо во 2021 година

пред 3 недели
Регион

Албанец „турист“ од Германија фатен во Италија со кокаин вреден милион евра

пред 3 недели
Регион

Силен земјотрес: Се тресеше во Корча се почуствува во Охрид, Струга и Ресен

пред 3 недели
интеграцијата не се реализира со лажни лобирања вели албанскиот претседател

Илир Мета со иронија кон Еди Рама: Во ваква длабока криза нема отворање на преговори со ЕУ

пред 3 недели
Македонија

Албански државјанин починал во Струга

пред 3 недели
Регион

Во општина Финиќ: Грците добија градоначалник во Албанија

пред 4 недели
Регион

Најпогоден Драч: Големо невреме во Албанија

пред 4 недели