Ознака: Албанија
Регион

Во Албанија бројот на заразени со коронавирус се зголеми на 55 лица

пред 3 мес.
поради доцнење на законот за малцинства

Македонски и грчки пратеници во Албанија сложни бараат оставка на Рама

пред 4 мес.
Регион

Македонците во Албанија бараат 7 јануари да биде државен празник, Србите да учат на мајчин јазик

пред 5 мес.
Регион

Заев се откажа од ветингот, а Албанија разреши 220 судии и обвинители

пред 5 мес.
ќе се вика куп на „мајка тереза“

Клубови од Косово и Албанија ќе играат своја лига, УЕФА молчи

пред 5 мес.
Регион

Турција ќе прави станови во Албанија за жртвите од земјотресот

пред 6 мес.
Регион

4,2 степени: Нов земјотрес во Албанија

пред 6 мес.
Спорт

Одблиску ги видоа нивните идоли: Децата од Албанија кои скокнаа од тераса се запознаа со Роналдо и Буфон

пред 6 мес.
Регион

Проценка на штетата во Албанија: 1.183 урнати објекти, 558 стамбени згради со големи оштетувања

пред 6 мес.
Македонија

Владата ќе даде 100.000 евра за земјотресот во Албанија

пред 6 мес.
Спорт

Албанија го има најубавиот стадион на Балканот (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Регион

ОБСЕ ќе го олеснува дијалогот меѓу власта и опозицијата во Албанија

пред 7 мес.
Регион

Албанската полиција открила иранска терористичка ќелија, која планирала напад во Тирана

пред 7 мес.
Македонија

Дол: Патот за членство за Северна Македонија и Албанија ќе биде долг

пред 8 мес.
повеќе и од сирија

Албанија на врвот на листата по доставени барања за азил

пред 8 мес.
планот му е предаден на Еди Рама, вели опозиционерот Луљзим Баша

Опозицијата во Албанија подготви план за извлекување на земјата од криза

пред 8 мес.
Спорт

Крвави глави: Брутална тепачка меѓу албански навивачи (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Регион

Во пристаништето Драч: 137 килограми дрога од Еквадор запленета во Албанија (ВИДЕО)

пред 8 мес.
во близина на британскиот брег

Морнарите мислеле дека сакаат да го заземат бродот: Aлбански мигранти пронајдени во турбина (ФОТО)

пред 8 мес.
Економија

Усогласување на фитоконтролите на готови производи со Албанија

пред 8 мес.