Ознака: африка
Македонија

МЗ: Задолжителен карантин за лица кои доаѓаат од сите јужноафрикански земји

пред 3 мес.
Свет

Африка ново жариште со корона

пред 1 година
КАТАКЛИЗМАТА ВО АМАЗОНИЈА

Сателитите на НАСА фатија над 10 илјади пожари во централна Африка

пред 2 години
одлуката се донесе откако човек почина од вирусот во град близу границата

Еболата се шири: Руанда ја затвори границата со Демократска Република Конго

пред 2 години
Магазин

Хари и Меган ќе ја скршат вековната забрана, а Кралицата е во шок

пред 2 години
ги продале за една крава

Во Африка деца-робови ловат риби од утро до вечер за неколку долари (ВИДЕО)

пред 2 години
Во Белгија постои молк за колонијализмот и земјата треба да се соочи со него

ОН бараат од Белгија да се извини за колонијалното минато

пред 2 години
Франција прашува

Дали поранешните колонизатори треба да ги вратат уметничките дела земени од Африка

пред 2 години
Оваа жена во Африка е феномен

Има 40 години и 44 деца (ВИДЕО)

пред 3 години
еу парламент

Боно се сретна со Тајани и порача: Јас сум фан на Европа и Африка

пред 3 години