Тајвански воен авион Ф-5Е утрово се урна за време на тренажен лет, соопшти Министерството за одбрана.

Авионот се урна во Тихи Океан на помалку од две минути по полетувањето од авиобазата. Пилотот и покрај тоа што се катапултира, почина во болница.