Во српската репрезентација владее класичен распад систем. Селекцијата се врати во Белград но во авионот имало само шест фудбалери и стручниот штаб. Ова само ги потврди пишувањето за лошата атмосфера по секс скандалот со жената на голманот Рајковиќ, Ана и напаѓачот на Јувентус Влаховиќ.

Српските новинари го прашале и селектрот Стојковиќ каде ќе оди од Катар и тој одговорил дома.

Во Србија, каде на друго место, иако сите би сакале да кажам дека одам право во Париз-рекол Пикси.