Секекторот на Босна и Херцеговина, Роберт Просинечки уште еднаш повтори дека нема да го повикува во националниот тим Огнен Врањеш. Порно скандалот со пејачката Јелена Карлеуша, како и надоличното однесување, придонесоа Роби да го отпише фудбалерот на Андерлехт.

Не сакам веќе да зборувам за тоа, завршена приказна. Него веќе го нема во репрезентацијата – истакна Просинечки.