Џенова е поразена на домашен терен во македонското дерби во Италија. Удинезе беше поуспешен 1-3 за голема радост на Илија Несторовски кој имаше една асистенција. За утеха на домаќините единствениот гол го постигна Горан Пандев.

Погледнете ги најинтересните моменти