Мари Лаур, која важи за најголемата обожавателка на Новак Ѓоковиќ се самоуби во Белгија.

Таа беше буквално опседната со Ноле и сите постови на социјалните мрежи беа посветени на него.Мери не пропушташе ниту еден меч на тенисерот.

Таа беше многу разочарана по поразот на Новак на Олимписките игри во Токио од Зверев.

Зошто ова боли повеќе од што би требало.Се чуствувам депресивно, срцето ми е скршено-напиша тогаш Мари.