На втор фудбалер од Серија А денес му беше дијагностициран дека е носител на коронавирусот.

Откако синоќа беше потврдено дека позитивен на коронавирус е фудбалерот на Јувентус Даниеле Ругани, денес се појави и втор случај.

Имено, фудбалерот на Сампдорија Маноло Габиадини е позитен на COVID 19, а тоа значи дека сега и тимот на Сампдорија автоматски ќе биде ставен во карантин.