Душко Тошиќ немаше свој ден на последниот натпревар во кинеското првенство. На мечот на неговиот Гванжу со Шенжен беа поразени на гостински терен со 4-0.

Душко беше еден од најслабите на теренот, направи два  пенали и доби црвен картон. По мечот најнервозен беше тренерот Драган Стојковиќ Пикси кој рече дека Тошиќ е премногу деконцетриран и не е со мислите во играта.