Српската фудбалска репрезентација загуби со 2:0 од Бразил на почетокот на Светското првенство. Саша Лукиќ по натпреварот изјави дека неговиот тим не се предава.

„Ова е почеток на турнирот, има уште два натпревари, веруваме во себе и не се откажуваме. Ќе се свртиме кон Швајцарија и Тадиќ и сигурен сум дека ќе биде добро“, изјави Лукиќ за Арена.

Тој го коментираше и самиот меч со Бразил.

„Генерално, целиот тим одигра на добро ниво во првото полувреме, имавме неколку полушанси. Сепак, очигледно паднавме во вториот дел“, изјави Лукиќ.

По српските фудбалери следуваат дуели со Камерун и Швајцарија