Кога нема фубал во живо Британците се занимаваат со најдобрите моменти во Премиер лигата. За фановите, најдобриот гол го има постигнато пред осум години. Него го постигна сенегалецот Папис Сисе на мечот со Челзи на Стенфорд Бриџ.

Со удар со надвворешниот дел од копачката од аголот на теренот беше едоставно незапирлив за голманот Чех.

Погледнете.