Раководството на Реал Мадрид планира да одржи состанок со напаѓачот Еден Азар и неговите претставници во наредните недели.

 

Според новинарот Фабрицио Романо, клубот ќе го продаде 32-годишниот Белгиец во летниот преоден рок.

 

Азар е во Реал Мадрид од јули 2019 година. Во сезоната 2022/23 тој постигна еден гол и една асистенција на седум натпревари за „кралскиот клуб“.

 

Последен пат Азар се појави на теренот на 3 јануари на натпреварот од Купот на Шпанија против Касерено (1:0