Познатиот американски новинар, Такер Карлсон, кој деновиве е најкоментираната личност во светот поради интервјуто со рускиот претседател Владимир Путин не престанува да ја бранува јавноста.

По престојот во Москва, Карлсон заминал за Белград со авион на линијата Москва-Белград, што полетал од аеродромот Шереметјево во 4,15 часот по московско време.

На социјалните мрежи се појави и фотографија направена во авионот со кој е Карлсон замина на пат кон Белград.

Дали можеби следен за интервју е српскиот претседател Александар Вучиќ?