Се сеќавате на Дритaн Абазовиќ, прогресивниот албански политичар од Црна Гора.Тој беше преставен како новото лице на политичарите на Балканот.Се бореше против режимот на претседателот Мило Ѓукановиќ.

Блокот на Абазовиќ победи на изборите и најави борба против корупцијата.Но тоа по се изгледа дека било замачкување пред очите на јвноста. Абазовиќ беше фатен на луда журка на Св.Стефан во организација токму на Ѓукановиќ.

Како што пишуваат црногорските медиуми, на луксузната журка се пиел  најскап шампањ, вина, се пушеле томпуси од 500 евра, и биле присутни најголемите инфлуенсерки и манекенки од регионот.

Погледнете.