Францускиот и српскиот претседател Емануел Макрон и Александар Вучиќ на средбата во Париз договориле брендот „Луј Витон“ да отвори дуќан во Србија.

Овој бренд за висока мода кој е омилен кај пејачките и инфлуенсерките во регионот ќе има ексклузивен бутик во центарот на Белград кој е избран поради големиот број на туристи.

Засега „Луј Витон“ не планира ширење во друг град на Балканот.