Мендух Тачи, пратеникот од редовите на ДПА за ТВ21 рече дека утре нема да оди во Собрание и да гласа за новите министри од Алијанса за Албанците.

Тачи кажа дека воопшто нема да присуствува на гласањето.

Не доаѓам утре и нема да гласам за министрите на Села – кратко изјави Тачи.