Претседателите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши денеска ќе одржат Прес-конференција.Нивното обраќање следува откако тие вчера беа разочарани што не беа повикани на средбата меѓу Заев и Мицоски и што без нивна дозвола се одложи пописот.

Заев пак најави дека со нив ќе се сретне во среда.