Откако американскиот тим го освои Светското првенство, фудбалерката Карла Лојд се почести со присуство на концерт на Џенифер Лопез во њујоршкиот Медисон Сквер Гарден.

И латиноамериканската дива, всушност, беше почестена од нејзиното присуство, па одлучи, пред неколкуте илјади обожаватели, да ја почести спортистката со танц в скут.