Најпознатата српска поп-фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ карила помлад Македонец, велат чаршиските муабети. Според она што се зборува, Цеца е во врска со поранешен македонски кошаркарски репрезентативец, кој е девет години помлад од неа.

– Цеца е во врска со македонскиот кошаркар. Тој на почетокот на годинава прекина врска, и многу наскоро се најде во прегратките на Цеца. Ја држат врската во тајност, но се чини некои работи не можат да се сокријат од очите на јавноста. Времето ќе покаже дали е вистина, но кај што има чад, има и оган – вели нашиот соговорник.