Категорија: Економија
Економија

Мицкоски: Најавувам инвестициски бум кој ќе ја засили економијата

пред 2 мес.
Економија

Мицкоски: Скандалозно е што Битиќи им пишува на компаниите гласајте за СДСМ

пред 2 мес.
Економија

Филипче: СДСМ е партијата која обезбеди повисока минимална плата

пред 3 мес.
Економија

Битиќи ги теши другарите и другарките од СДСМ: Кренете ги главите, вратете ги насмевките

пред 3 мес.
Економија

Средби со Светска банка: Светска банка со поддршка на реформските активности на Народната банка за пристапување кон СЕПА

пред 3 мес.
Економија

Димитриеска Кочоска: Платформа 1198 значи повисок животен стандард, раст на БДП од 5% на среден рок, повеќе пари за малите и средни бизниси, повисоки пензии

пред 3 мес.
Економија

Ковачевски ветува просечна пензија од 30.000 денари и минимална пензија од 20.000 денари

пред 3 мес.
Економија

Високо ангажирана дискусија за економска сигурност и ланците на снабдување со Jonathan BERKSHIRE MILLER во Американскиот универзитет на Европа – ФОН

пред 3 мес.
Економија

„Фич“ потврди дека економскиот раст во Македонија е само 1% во 2023 година

пред 3 мес.
Економија

Цукерберг го престигна Маск на листата на милијардери

пред 3 мес.
Економија

ФИЧ: Со мерките на Народната банка инфлацијата и натаму ќе забавува

пред 3 мес.
Економија

Димитриеска Кочоска: Буџетот е далеку од добар и состојбата која ќе ја наследиме е многу тешка

пред 4 мес.
Економија

Мицкоски за Платформата 1198: Економијата е нашиот фокус, се обврзуваме на раст на БДП до 5% годишно, отворање на 55.000 работни места, намалување на даноците

пред 4 мес.
Економија

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Платформа 1198“ фокусот е во реализација на капитални инвестиции во износ од 3 милијарди евра

пред 4 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја укине давачката од 200 денари за пристап на мрежа во сметките на струја

пред 4 мес.
Економија

Над 100 илјади невработени имало лани во Македонија

пред 4 мес.
Економија

Ангеловска-Бежоска: Со финансиска едукација, младите имаат повеќе можности да ги остварат сопствените цели, но и да придонесат за економијата

пред 4 мес.
Економија

Велковски: Со пензија под минималната и потрошувачка кошничка од 57.000 денари пензионерите едвај преживуваат

пред 4 мес.
Економија

ОД ЛОШО ПОЛОШО: Илјада евра најмалку му се потребни на едно четиричлено семејство за основните трошоци

пред 4 мес.
Економија

За пензионерите само трошки – Од следниот месец добиваат усогласување од пет проценти

пред 4 мес.