Ознака: Володимир Зеленски
Свет

Американски експерти за Зеленски: Toj е еден од најопасните психопати на планетата

пред 2 недели
Свет

Зеленски смета дека референдумите се фарса

пред 2 мес.
Свет

Зеленски го спомена и Балканот (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Свет

Зеленски засега не планира да ја нападне Русија

пред 6 мес.
Свет

Зеленски: Русите претрпеа стратешки пораз!

пред 7 мес.
Свет

Зеленски: Русија нема право да го уценува светот со употреба на нуклеарно оружје

пред 7 мес.
Свет

Зеленски не знае кога ќе заврши војната

пред 7 мес.
Свет

Зеленски е убеден дека оваа недела е клучна за војната

пред 8 мес.
Свет

Зеленски: Руската агресија никогаш не била ограничена на Украина, цела Европа е на мета.

пред 8 мес.
Свет

Обид за атентат врз Зеленски? (ФОТО)

пред 9 мес.
Свет

„Тајмс“ тврди дека групата „Вагнер“ има намера да ги убие Зеленски и Кличко

пред 9 мес.
Свет

Путн и Зеленски ќе се сретнат во Гомел, Белорусија

пред 9 мес.
Свет

Зеленски не сака преговори во Белорусија

пред 9 мес.
Свет

Зеленски сакаше преговори со Путин но сега се пишмани

пред 9 мес.
Свет

Зеленски се освести: Кој е подготвен да се бори покрај нас? Не гледам никого

пред 9 мес.
Зеленски во Париз

Макрон вети помош за Украина во разговорите со Русија

пред 3 години
Заради доброто на децата

Зеленски побара помош од ЕУ за да се стави крај на конфликтот во источна Украина

пред 3 години
По изборот на новиот претседател на Украина

Трамп го покани Зеленски да дојде во Вашингтон

пред 3 години
Украина доби нов шеф на државата

Прва задача на комичарот кој стана претседател е ослободување на украинските морнари

пред 4 години
Свет

Дали комичар ќе застане на чело на Украина?

пред 4 години