Ознака: Тамара
Македонската пејачка на мини европска турнеја

Ги откажа настапите во Македонија, но Тамара ќе пее во Шпанија, Данска и Германија

пред 5 мес.
По скандалот со химната

Тамара: Ги откажувам концертите во Прилеп и Охрид, ова е пекол за мене и семејството

пред 5 мес.
Македонија

Заев:Тамара се извини за пропустот со химната, тоа е потврда дека станува збор за ненамерна грешка (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Парада на гордоста

Тамара со здолниште во боите на виножитото ја отпеа “Горда”

пред 5 мес.
ЕБУ информира дека била направена грешка при гласањето на Белорусија

Тамара сепак прва на Евровизија од жирито и седма во вкупниот пласман

пред 7 мес.
Македонија

Во живо од пречекот на Тамара Тодевска на скопскиот аеродром

пред 7 мес.
Магазин

Се подготвува пречек на Тамара на аеродромот Скопје

пред 7 мес.
ЌЕ НАСТАПИ НА 16 МАЈ

Тамара оди на Евровизија со песната „Горда“ („Proud“)

пред 10 мес.
Во кривичен суд

Продолжи судењето за смртта на малата Тамара

пред 1 година
Ќе има ново судење

Апелација го врати предметот за дедото на Тамара од почеток

пред 1 година
Судење за случајот „Тамара“

Обвинетите во судењето за Тамара се изјаснија дека не се виновни

пред 1 година