Ознака: србија
Регион

Коснет, амбасадор на САД во Косово: Американските војници не гинеа за да се создадат Голема Србија и Голема Албанија

пред 10 часа
Регион

Во Србија пристигнаа уште 10.000 вакцини, Вучиќ вели дека борбата за вакцини е како Титаник, каде „богатите обезбедуваат чамци само за себе”

пред 11 час
Регион

Во Србија за една недела пристигнуваат 250 000 дози на „Спутник В“, а потоа и 105 300 дози од „Фајзер“

пред 13 часа
Регион

Од корона почина раководителот на Секторот за вонредни ситуации и помошник на министерот за внатрешни работи на Србија

пред 14 часа
Регион

Бидете внимателни: Во Србија се појави новиот „британски“ корона вирус

пред 3 дена
Регион

Во Србија по вакцинацијата пријавени се 20 несакани ефекти, вели Павле Зелиќ од Агенцијата за лекови

пред 5 дена
Македонија

Тотално се неспособни: Власта не може да ги искористи вакцините од Србија бидејќи нема план за вакцинација

пред 6 дена
Регион

Сега е официјално: Членките на НАТО ќе бидат тужени за бомбардирањето на Србија во 1999 година

пред 1 нед.
Македонија

Заев: Од Србија ќе добиеме 8.000 вакцини на „Фајзер“

пред 1 нед.
Регион

Членките на НАТО ќе и плаќаат оштета на Србија поради бомбардирањето со осиромашен ураниум?

пред 2 недели
Регион

Поплавен југот на Србија: Најкритично кај Бела Паланка, каде едно село е под вода

пред 2 недели
Регион

Вучиќ: Не може Србија да ја стигне Германија, но со две плати може пристојно да се живее

пред 3 недели
Регион

Тоа што Заев го ветуваше, Вучиќ го исполни: Просечната плата во Србија достигна 500 евра

пред 4 недели
Регион

Мигранти во Србија сакаа да ја личнуваат чистачката бидејќи им згазнала на престирката за молитива

пред 1 месец
Регион

Србија утре започнува со вакцинирање против ковид: Eдинствената земја надвор од ЕУ, во овој дел, што успеа да набави вакцини

пред 1 месец
Регион

Србија денеска ги добива првите вакцини на Фајзер

пред 1 месец
Регион

Нема договор со Србија без взаемно признавање, вели Хоти

пред 1 месец
Регион

Од денеска во Србија само со негативен ПЦР тест или 10 дена карантин

пред 1 месец
Регион

Додека Заев и Филпче се фалат со монтажни, Вучиќ за неколку месеци изгради вистинска болница (ФОТО)

пред 1 месец
Регион

Секој трет вработен во Ургентниот центар во Белград е заразен со корона вирус

пред 1 месец