Ознака: советници
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Заев го полни кабинетот со послушници, Македонија е најзадолжена во историјата

пред 1 нед.
Македонија

Арсовски: 400.000 евра годишно за 29 лични и 7 надворешни советници на Заев

пред 2 недели
Македонија

Заев ја прошири листата на советници со плата до 55.000 денари

пред 2 недели
Македонија

За 10 дена Владата ќе ги објави имињата на советниците и надоместоците

пред 3 мес.
Македонија

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ бараат Шилегов да се откаже од купување нови коли и парите да се пренаменат за пошумување

пред 1 година
Македонија

Стоилковски: Граѓаните секојдневно плаќаат 850 евра за советниците на Зоран Заев

пред 2 години
Македонија

Заев за советникот: Александар Ружин е млад човек, добро образован и може да помогне

пред 2 години
Нема мораториум во Аеродром - се чека одлуката на Уставниот суд

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ лажат дека нема законски основ за мораториум на градбите во Аеродром

пред 2 години