Ознака: слупчане
Македонија

Дали УЧК имаше дозвола во Слупчане? Петровска ќе бара одобрение од едно село за споменик кај Карпалак

пред 8 мес.
Македонија

ДУИ: Мицкоски да се поклони пред Спомен кулата во Слупчане

пред 10 мес.
Македонија

Весело беше во Слупчане: Се величаше УЧК, се вееја знамиња на Албанија (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Ахмети: Охридскиот мировен договор е резултат на УЧК (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Џафери нема да оди на отворањето на споменикот на УЧК во Слупчање

пред 2 години
Македонија

Слупчане ќе има „најубав“ споменик на УЧК во цела Македонија (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Притвор за сторителот кој удри полицаец со метална шипка во Слупчане

пред 5 години
Македонија

ОЈО: Испукани повеќе куршуми од близина во таткото и детето кај Слупчане

пред 5 години
Македонија

Детали за убиството во Слупчане: Татко и син пронајдени застрелани со огрено оружје

пред 5 години