Ознака: Ширет Елези
Ќе се вложува во проекти што ќе донесат економски раст

Ангеловска го презеде управувањето со Министерството за финансии

пред 9 мес.
Економија

Новите услови од „Купи куќа, купи стан“ ќе ја стимулира продажбата на станови

пред 10 мес.
Економија

Елези: Ребалансот на Буџетот најдоцна до крајот на септември или почетокот на октомври

пред 10 мес.
Економија

Фирмите добија 236,4 милиони евра поврат на ДДВ во првите седум месеци

пред 10 мес.
Економија

Нови 16 милиони евра поволни кредити од ЕИБ за мали и средни претпријатија

пред 10 мес.
Економија

Во девет општини ќе се реализираат капитални проекти со поддршка на Светска Банка

пред 10 мес.
Економија

Вработеноста ќе расте, вели заменик министерката за финансии Елези

пред 11 месец
Економија

Поднесени над 9.000 нови барања за приватизација на државно земјиште

пред 11 месец
Економија

Елези: Ребаланс на Буџетот во септември или октомври (ВИДЕО)

пред 11 месец
Економија

Фирмите добија 196 милиони евра поврат на ДДВ во првото полугодие, за 20% повеќе од лани

пред 11 месец
Откако антикорупциска му порача на заев да си најде министер

Дали ДУИ ќе го превземе Министерството за финансии?

пред 11 месец
Економија

Која е Елези: Заев ќе раководи со финансиите а Ширет е заменик министер (ФОТО)

пред 11 месец