Ознака: сдсм
Економија

СДСМ: Покажавме вистинска грижа за сите земјоделци

пред 8 мес.
Македонија

СДСМ: Покажавме дека се грижиме за здравството

пред 8 мес.
Блокада кај Росоман

СДСМ: Немаше протест на лозари или овоштари, туку на фантомско здружение

пред 8 мес.
Македонија

На утрешната седница: СДСМ ќе го поддржи разрешувањето на Јанева, но не за незаконско, туку за нестручно и несовесно работење

пред 9 мес.
Македонија

Костадинов: Сите пратеници да се ставиме во функција на правото и правната држава

пред 9 мес.
Економија

СДСМ: Обезбедивме развој на енергетиката и пониски сметки за граѓаните

пред 9 мес.
Мицкоски бара избори веднаш

Партиски анкети: Разликата меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е 100.000 гласови во корист на ВМРО-ДПМНЕ

пред 9 мес.
Реакција

СДСМ: Граѓаните ги препознаваат испорачаните резултати, парите завршуваат во семејните буџети

пред 9 мес.
Економија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што платите растат

пред 9 мес.
АНКЕТА ЗА ПОТРЕБИТЕ НА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИОТ СОЈУЗ

Тим институт: За СДСМ би гласале 24,1 отсто, за ВМРО-ДПМНЕ 21,1

пред 9 мес.
прес-конференција на пратеникот од сдсм

Костадинов: „Рекет“ не е и нема да стане сличен на 11-годишниот режим на Груевски

пред 9 мес.
РЕАКЦИЈАТА НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ПРАТЕНИКОТ

СДСМ: Влатко Ѓорчев шири лажни вести за пожарот кај „Младост“

пред 9 мес.
ОПОЗЦИЈАТА ОБВИНИ - ИСТРАГАТА ЗА „РЕКЕТ“ СЕ ОДВИВА НЕПРОФЕСИОНЛАНО

Арсовски: Дали Заев, Русковска и Јовевски сакаат да ја забошотат целата истрага?

пред 9 мес.
Пред пратениците да го рагледуваат предлог-законот

Во понеделник средба на Работната група за Законот за ЈО

пред 9 мес.
ПО ПРОМЕНИТЕ ВО ВРВОТ на раководството

Костадинов: СДСМ се подмладува и се зајакнува

пред 9 мес.
Македонија

За потпретседатели на СДСМ се избрани Царовска, Петров, Спасовски, Зекири и Манчевски

пред 9 мес.
нов потпретседател на сдсм

Коста Петров: Немањето искуство во политиката го сметам за адут

пред 9 мес.
Македонија

Заев: “Рекет” на дневен ред на ЦО на СДСМ

пред 9 мес.
Според партиски најави

СДСМ од вечерва со нови потпретседатели

пред 9 мес.
СДСМ ПОВТОРНО ПРОЗИВА

Како напредува истрагата во случајот „Рекет“, така расте нервозата и паниката кај ВМРО

пред 9 мес.