Ознака: попис
Регион

ЕК бара Радев да не го политизира пописот во Македонија

пред 3 дена
Македонија

Протокол за попис на болни од Ковид-19 и во изолација: Нивен близок кој не е во изолација, а ги знае сите податоци ќе ги попише

пред 3 дена
Македонија

Симовски: Комисијата за заразни болести одлучува дали ќе го откаже пописот или не

пред 4 дена
Македонија

Симовски: Ако за некоја националност не е вметнат код во системот, тоа не е проблем, па некој и да се изјасни и како Марсовец, ќе биде потпишан како таков

пред 5 дена
Македонија

На Алијанса и на Алтернатива им пречи што прашањата за дијаспората биле на македонски јазик

пред 5 дена
Македонија

Бошњачки демократски сојуз: Нашиот јазик е босански, не бошњачки, ако не се исправи ќе го бојкотираме пописот

пред 6 дена
Економија

Дополнителен јавен конкурс за ангажирање на реонски попишувачи и реонски инструктори

пред 6 дена
Македонија

Османи: Бугарските здруженија веднаш треба да побараат графа во рамките на пописот

пред 6 дена
Македонија

Селами: За 24 часа се попишале 11.149 лица од дијаспората

пред 6 дена
Македонија

Милошоски: Нефункционалноста на електронскиот систем за попишување е доказ дека пописот е сомнителен

пред 6 дена
Македонија

Заев: Процесот на попишување на дијаспората не може да биде нарушен со попишување на лица од територијата на земјава

пред 7 дена
Македонија

Симовски: Три години затвор за сите што ќе се попишат како да се во странство

пред 7 дена
Македонија

Пробиена апликацијата за попис, граѓани можат да се попишат од Македонија на многу едноставен начин

пред 7 дена
Македонија

Алтернатива: Веднаш да се престане со нерегуларностите и манипулацијата на пописот на дијаспората

пред 1 нед.
Македонија

Во живо: Маричиќ, Симовски и Спасовски на увид на попишувањето во кумановскиот затвор

пред 1 нед.
Македонија

Муцунски: Ваквиот попис е исполнување на политичка желба

пред 1 нед.
Македонија

Првата фаза од Пописот почнува денеска со попишување на вработените во амбасадите, дијаспората, војниците во странство, затворениците и бездомниците

пред 1 нед.
Македонија

Мицкоски: Имаме над 80.000 потписи за помалку од една недела за стопирање на фалсификат пописот

пред 2 недели
Македонија

Скандалозно е што СДСМ собира партиски војници, за државен попис, пописот веќе е компромитиран

пред 2 недели
Македонија

Мицкоски: Во која друга држава партиски војници спроведуваат државен попис? Стоп за овој фалсификат попис!

пред 2 недели