Ознака: Пленковиќ
Регион

Пленковиќ, Берош и Јандроковиќ јавно се вакцинираа со „АстраЗенека“

пред 4 недели
Регион

Пленковиќ потврди: Се разговара за набавка на руската вакцина против Ковид-19

пред 2 мес.
Регион

Пленковиќ со апел: Да го одложиме дружењето, вирусот не е она што би сакале да им го дадеме на нашите најблиски

пред 4 мес.
Регион

Пленковиќ објави дека е позитивен на коронавирус

пред 5 мес.
Регион

Хрватскиот премиер во самоизолација, заразена е неговата сопруга

пред 5 мес.
Македонија

Пленковиќ: Меѓувладина конференција ЕУ – Македонија до крајот на годинава

пред 6 мес.
Регион

Пленковиќ со порака за мир и помирување со српското малцинство

пред 7 мес.
Бриселски комбинаторики

Борисов го предлага хрватскиот премиер за претседател на ЕК

пред 2 години
Хрватскиот премиер реагира на говорот за италијанска Истра и италијанска Далмација

Пленковиќ: Изјавата на Тајани е апсолутно неприфатлива

пред 2 години