Ознака: нова демократија
грците задоволни од новата влада

Анкета по изборите: Мицотакис во сигурно водство пред СИРИЗА

пред 5 години
Повторно ќе се преговара за јазикот и за националноста или државјанство

Нова Демократија најавува промени во Договорот од Преспа

пред 5 години
Последни анкети

Нова демократија го држи водството од девет отсто

пред 5 години
Регион

На еден месец пред изборите анкетите покажуваат водство на Нова демократија пред СИРИЗА

пред 5 години
сириза пред пораз

Грција бира градоначалници и европратеници, Нова Демократија фаворит

пред 5 години
гласање во грчкиот парламент - власта обезбеди 153 гласа

СИРИЗА и Ципрас преживеаја уште едно гласање за доверба

пред 5 години
ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ГО СОБИРА ДАНОКОТ

Сириза пред колапс во северна Грција, а избришан и Панос Каменос

пред 5 години
според грчки катимерини

Мицотакис одбива дуел со премиерот Ципрас пред изборите во Европскиот парламент

пред 5 години
ВО ГРЦИЈА СЕ ДЕБАТИРА И АНАЛИЗИРА НА СТАРАТА ТЕМА

„Северна“ ќе биде само налепница, а ќе остане секаде „Македонија“

пред 5 години
РАСТЕ ТЕМПЕРАТУРАТА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Нова демократија бара да се прекине дебатата – Ќе гласаме на слепо, покажете го новиот Устав на Скопје!

пред 5 години
ПРЕДИЗВИКА БУРА, СЕГА Е МРТОВ ЛАДЕН

Додека Ципрас зборувал во парламентот, Каменос кркал риба во таверна

пред 5 години
ТРКА ПО МНОЗИНСТВО И ВО СКОПЈЕ И ВО АТИНА

Дали на Ципрас сите „151 гравче“ му се на број?

пред 5 години
На брифинг со новинарите

Спираки: Нова демократија нема да гласа за ратификација на Договорот од Преспа

пред 6 години
ВОЈНА ЗА НАФТАТА?

Грчки пратеник бара да се потопуваат турски бродови

пред 6 години
ПЛАН ПРОТИВ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

Мицотакис сака избори во Грција пред Македонија да го смени Уставот

пред 6 години
Регион

Кумуцакос: Договорот од Преспа е лош и штетен за Грција

пред 6 години