Ознака: никола јокиќ
Спорт

Големо признание :Јокиќ по вторпат МВП

пред 2 мес.
Спорт

„Џокер“ Јокиќ знае да игра и фудбал (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Спорт

Јокиќ: Kaко мал плачев бидејќи бев ситен и дебел

пред 6 мес.
Спорт

Ова се браќата на Јокиќ, сејат страв на трибините

пред 7 мес.
Спорт

Јокиќ пијан припаѓа на улица (ВИДЕО)

пред 11 мес.
Спорт

Коњи и коли најголема страст на Јокиќ (ФОТО)

пред 1 година
Спорт

Никола Јокиќ сруши рекорд по број на асистенции

пред 2 години
Спорт

Јокиќ пушти стомак: Од НБА се префрли на маалскиот кош во родниот Сомбор (ВИДЕО)

пред 3 години
Нов трипл-дабл на српскиот центар

Јокиќ се изедначи со Карим Абдул-Џабар (ВИДЕО)

пред 3 години
зовреа страстите - играчите ги раздвојуваа

Пцовки и навреди на мечот на вечерта во НБА меѓу Оклахома и Денвер

пред 4 години
Трипл-дабл на српскиот центар

Ни најдобрите не можат со Никола Јокиќ (ВИДЕО)

пред 4 години
Седум натпревари во НБА лигата

Залудни 37+21 за Јокиќ, Лаверт побрз од сирената (ВИДЕО)

пред 4 години
Српскиот центар по стапките на Вилт Чемберлен

Перфектен трипл-дабл на Никола Јокиќ (ВИДЕО)

пред 4 години