Ознака: нато
Јенс Столтенберг, изјави дека не постојат шансицнекогаш да воведе систем на исклучување на своите членки

НАТО не може да не исклучи од членство дури и ако некогаш си го вратиме името

пред 7 дена
Свет

Столтенберг не сака да се формира европско НАТО

пред 2 мес.
Македонија

Како за Бугарија ги исполнувавме човековите права за членството во НАТО, а за во ЕУ не?!

пред 2 мес.
Регион

Вучиќ: НАТО мислеше дека не сум сериозен кога им велев дека ќе ги кренам авионите

пред 2 мес.
Свет

Maкедонија треба да има став и за подморници: Столтенберг побара членките на НАТО да имаат единствен став

пред 3 мес.
Македонија

Заев не се изјасни дали ја прифаќа оставката на Филипче, се крие зад НАТО

пред 3 мес.
според извештајот на „Global finance “

Побезбедни од нас се Либан, Венецуела, Пакистан, Бангладеш: Mакедонија меѓу десетте најмалку безбедни земји во светот

пред 5 мес.
Македонија

Шекеринска на состанокот на министрите за одбрана на НАТО: Се очекува Алијансата да стане посилна

пред 6 мес.
Македонија

Нов бугарски бисер – Македонија е Тројански коњ на Србија и Русија во НАТО!

пред 7 мес.
Регион

НАТО сакал од вилата на Милошевиќ да ја земе сликата од Рембрант (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Економија

Шекеринска: Ја отвораме вратата на пазарот во НАТО

пред 8 мес.
Македонија

Oсмани: Да се биде рамноправен со 30-те најмоќни во светот е гордост за сите наши граѓани

пред 9 мес.
Македонија

Османи пристигна во седиштето на НАТО

пред 9 мес.
Регион

Ако БиХ влезе во НАТО, Русија предупредува дека „ќе биде присилена да реагира“

пред 9 мес.
Македонија

Нема друга држава каде министерите за внатрешни работи и правда немаат НАТО сертификат

пред 10 мес.
Македонија

Паднаа во вода тврдењата на Заев дека сме немале вакцини од исток зошто сме членка на НАТО, требало да се побараат!

пред 10 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: НАТО им удри дипломатска шлаканица на Шекеринска и Пендаровски, го одби нивниот кандидат за воен претставник во седиштето во Брисел

пред 11 мес.
Македонија

По повеќе од една година откако беше назначен, Дане Талески заминува на амбасадорското место во Брисел

пред 11 мес.
Македонија

Следната година голема воена вежба низ целиот Балкан на САД и сојузниците од НАТО

пред 12 мес.
Македонија

Шекеринска: Иако 2020 беше година на коронавирусот за нас и нашата земја беше и година на НАТО

пред 12 мес.