Ознака: МНР
Македонија

Македонскиот дипломатски синдикат побара помош за вакцинација во Србија

пред 3 недели
Регион

Џамбаски навредува, МНР со срамежлива протесна нота

пред 3 недели
Регион

Грчко МНР: Грција очекува доследно почитување на предвиденото во Договорот од Преспа

пред 2 мес.
Македонија

Словачкиот министер за надворешни работи во посета на земјава

пред 2 мес.
Македонија

Кој во клин, кој во плоча: За Заев следи имплементација на Акцискиот план со Бугарија, за МНР ставовите допрва треба да се усогласат

пред 3 мес.
Македонија

Бугарското МНР за реакцијата на Владата-Со наследен тоталитарен историски наратив тешко ќе се дојде до поддршка од Бугарија

пред 4 мес.
побарувачката е голема, можностите скусени

Македонците со истечен пасош низ светот нема скоро да дојдат до патна исправа

пред 7 мес.
критика за однесувањето на тозија и од хрватски скулптор

Дали Владата поддржува фашизам!?

пред 10 мес.
Македонија

Македонската дипломатија заложник на Тозија

пред 11 мес.
Македонија

Наместо филмови, Тозија создава непријатели на Македонија

пред 11 мес.
Македонија

МНР лаже дека Сијарто доаѓа по негово барање

пред 1 година
Една руска изложба како повод

Официјална Софија скокна против советското „ослободување“

пред 2 години
амбасадорски совет во мнр

„Рекет“ и СЈО се клучот за отворање на ЕУ вратата

пред 2 години
Екс-министерот за надворешни со порака

Милошоски: Во „режимот“ станаа амбасадори, а сега деградираат околу 30 нивни колеги

пред 2 години
По катастрофалната непогода

МНР: Нема загинати македонски државјани во невремето на Халкидики

пред 2 години
ВМРО-ДПМНЕ обвинува

Стоилковски: МНР дели плата, а вработените без здравствено осигурување

пред 2 години
АНКЕТА - ОЦЕНКИ ЗА ДВЕ ГОДИНИ ОД РАБОТАТА

Над половина од граѓаните незадоволни од Владата, а од СЈО дури 57 проценти

пред 2 години
Македонија

Стоилковски: МНР со Никола Димитров на чело е постојан извор на скандали, самоволие и политички реваншизам

пред 2 години
Македонија

Пендаровски бара да се прочешлаат сите дипломатско-конзуларни преставништва во странство

пред 2 години
КОЈ ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО КАБИНЕТОТ НА НОВИЗБРАНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ?

Виктор Димовски за заминувањето во кабинетот на Пендаровски – шпекулација!

пред 2 години