Ознака: мерка
Економија

Бранимир Јовановиќ: „Викенд без ДДВ“ е многу лоша мерка, по повеќе основи

пред 2 недели
Економија

Ангеловска: Мерката 14.500 денари по вработен може да ја корисат и занаетчии, фризери, козметичари…

пред 2 мес.
работниците да пријават

КСС: Дел од работодавачите не сакаат да ја почитуваат владината мерка за коронавирусот

пред 3 мес.
Новите мерки треба да стапат на сила во 2021

ЕК одлучи: Апаратите за домаќинство мора да траат најмалку 10 години без поправки

пред 8 мес.
како ќе се враќа повратот

Од 1 јули ќе им се враќаат 15 отсто од ДДВ на граѓаните (ВИДЕО)

пред 12 мес.
прифатено барањето на јавното обвинителство

Притвор од 30 дена за осомничената А. Ѓ. за убиството на Пино

пред 12 мес.
ќе има ли популарната мерка нови корисници

Царовска: Мерката „трето дете“ продолжува само за најсиромашните   

пред 1 година
Економија

Овчарите бараат вонредна мерка – поддршка од максимум 40 денари за килограм јагнешко

пред 1 година
Економија

Истекува рокот за апликации за мерка 3 од ИПАРД програмата

пред 1 година
Николовски од Оризари

Младите да ги поттикнеме да почнат земјоделски бизнис и да ги задржиме тука

пред 2 години
На овој начин се измамени и потрошувачите за кавалитетот и за цената на месото

Неколку фирми ги злоупотребуваат мерките на штета на домашните производители

пред 2 години
Текстилниот кластер ја поздрави мерката за замрзнување на придонесите на текстилните и кожарските работници

Со најавената мерка ќе се зголемат платите на работниците, велат од текстилниот кластер

пред 2 години