Ознака: Клиника за онкологија
Македонија

Mицкоски за случајот „Онкологија“: Доста со навреди на интелигенција за големите катастрофи

пред 1 нед.
Македонија

Обвинителството обезбеди обемен доказен материјал за Онкологија, во тек се распити на 20 пациенти

пред 3 недели
Став на ВМРО-ДПМНЕ

Втора недела трае „истрагата“ на Онкологија и нема никој приведен

пред 3 недели
Став на ВМРО-ДПМНЕ

Во Онкологија функционирала организирана мафија

пред 3 недели
Македонија

Ковачевски за „Онкологија“: Нема да има пардон за никого, очекувам идентификување на сторителите и соодветни казни

пред 4 недели
Став на ВМРО-ДПМНЕ

Одговорните за Онкологија имаат име и презиме: Беким Сали, Фатмир Меџити, Венко Филипче и Арбен Таравари

пред 4 недели
Македонија

Mицкоски бара кривична одговорност за случајот „Онкологија“

пред 4 недели
Македонија

Ковачевски бара случајот Онкологија да не се политизира

пред 4 недели
вмро-дпмне обвинува

Власта нека не замајува со “мултикултурен и мултиетнички криминал“

пред 4 недели
Македонија

Скандал мајсторите во Онкологија прва петорка во СДСМ и ДУИ (ФОТО)

пред 1 месец
Македонија

Ковачевски за случајот „Онкологија“: Тоа се грозни наводи кои не смеат да се случуваат

пред 1 месец
Македонија

Мицкоски: За скандалот со Онкологија треба да има и кривична, но и политичка одговорност

пред 1 месец