Ознака: Иран
Продолжува вербалната војна

Иран: Нападот врз саудиските нафтени постројки е легитимен чин на самоодбрана

пред 3 недели
не се плаши од можните американски санкции

Ердоган: Турција нема да прекине да купува нафта од Иран

пред 4 недели
според државната телевизија која се повикува на „информирани извори“

Иран подготвен да прифати промени во нуклеарниот договор ако САД ги укине санкциите

пред 4 недели
новинарите исто така не добија визи

САД не даде визи за делегацијата на иранскиот претседател да присуствува во ОН

пред 1 месец
после трагичниот случај

ФИФА го предупреди Иран: На жените да им биде дозволено да влезат на стадион

пред 1 месец
револуција

Ќе имаат одделни влезови и трибини: Иранките слободно ќе можат да доаѓаат на фудбал

пред 1 месец
детали за локациите од кои биле лансирани се уште не можат да бидат објавени

И Саудиска Арабија „излезе“ со докази за иранска вмешаност во нападите на нафтените постројки

пред 1 месец
Нападот врз судиската рафинерија како повод за воена реторика

Трамп: Подготвени сме да удриме врз Иран; Ве чекаме за „тотaлна војна“

пред 1 месец
Трамп алудира на американска воена интервенција

САД објавија сателитски снимки од нападот на саудиската рафинерија

пред 1 месец
ИАКО ХУТИТЕ ЈА ПРЕЗЕДОА ОДГОВОРНОСТА

Помпео го обвини Иран за нападите во Саудиска Арабија

пред 1 месец
според пишувањето на „Њујорк Тајмс“:

Израел повторно размислува за удар врз Иран?

пред 2 мес.
во момент на зголемени тензии за иранскиот нуклеарен договор

САД воведоа санкции за иранските вселенски агенции

пред 2 мес.
„Непристоен предлог“ на Франција

Иран ќе добие 15 милијарди кредит ако го почитува нуклеарниот договор од 2015 година

пред 2 мес.
судирите во провинцијата Идлиб ги зголемуваат тензиите

Состанок во Москва: Путин и Ердоган бараат заеднички став за Сирија

пред 2 мес.
Порака на американскиот претседател од Самитот Г7

Трамп не сака промена на режимот во Иран

пред 2 мес.
На средба со францускиот претседател. Емануел Макрон

Иранскиот шеф на дипломатијата пристигнал на самитот на Г7

пред 2 мес.
на промоција на нов ракетен систем

Иранскиот претседател Рохани разговорите со САД ги нарече бескорисни

пред 2 мес.
Бродот го напушти Гибралтар и плови кон Грција

Иран ги предупреди САД да не се обидуваат повторно да го запленат танкерот

пред 2 мес.