Ознака: иницијатива
Македонија

Оставки веднаш од судиите и обвинителите вмешани во корупциското самоволие на Рамиз Мерко

пред 10 мес.
Регион

Иницијатива во Софија: Бугарија ќе го менува националниот празник 3 Март, но дали ќе го смени и санстефанскиот сон?!

пред 1 година
Македонија

Левица ја поднесе до ДИК иницијативата за референдум

пред 2 години
Македонија

Евроамбасадорот Дејвид Гир: ЕУ не гледа со наклонетост на иницијативата за референдум

пред 2 години
Македонија

Талат Џафери ја примил иницијативата за референдумот

пред 2 години
Македонија

Пендаровски веќе не е ни 50% оптимист: Со кој образ ќе им кажеме на граѓаните дека е во игра нова европска иницијатива

пред 2 години
Македонија

Уставниот суд ја отфрли иницијативата на Левица за разрешувањето на пратеникот Фадил Зендели

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ги достави потписите за иницијативата за поништување на Законот за попис

пред 3 години
Македонија

Не се може без бројки-Премиерот Заев ја промовираше иницијативата „Акција 21“

пред 3 години
По иницијативата на триесетина професори јавноста да поддржи кандидатура на професорката

Силјановска за Пресинг ТВ: Повикот на колегите и емоциите ме тераат да размислам за кандидатура за претседател на државата

пред 5 години
Тодор Петров обвинува

Талат Џафери манипулира со јавноста

пред 5 години
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесува иницијатива

Распуштање на Собранието, оставка на Заев, формирање преодна влада и истовремени парламентарни и претседателски избори (ВИДЕО)

пред 5 години
Опозицискиот лидер се сретна со пазарџиите

Мицкоски стави потпис на иницијативата на пазарџиите за повлекување на законот (ВИДЕО)

пред 5 години
О2 иницијативата излезе со оценка за планот на Владата

Додека се реализира Планот за чист воздух мандатот на оваа Влада ќе биде изминат

пред 5 години
Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија

Иницијативата Правда за Никола Груевски достави писмо до претседателот Иванов

пред 5 години
Уште пред и да се формира

Се претвора ли во фарса комисијата за помирување?

пред 5 години