Ознака: Хртистијан Мицкоски
Македонија

Мицкоски: Власта тврди дека ќе оди до крајот со својот мандат, но ние цениме дека е добро да има предвремени избори

пред 2 дена
Македонија

Мицкоски го испрати првачето Антониј на училиште (ФОТО)

пред 4 недели
Македонија

Mицкоски јасен дека нема да има уставни измени

пред 1 месец
Македонија

Мицкоски: Во овие пет години оваа власт е најразорната атомска катастрофа која ја уназади Македонија

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: Нема да го поддржиме заемот од 100 милиони евра се додека не видиме каде отидоа парите на граѓаните од претходната енергетско кризна состојба

пред 2 мес.
Македонија

Mицкоски на средба со Орбан: ЕУ интеграцијата е неопходна, но таа да биде достоинствена и со зачувување на идентитетските обележја на народот

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: На предвремените парламентарни избори коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе има историски резултат

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: Oдиме до крај, нема повлекување (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Македонија

Mицкоски: Со умен рационален пристап „францускиот предлог“ може да се смени

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски: Ковачевски да го одбие предлогот, а јас ќе се повлечам од барање на предвремени избори

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски: Сите да бидат будни, се подготвува асимилација: Владата веднаш да го објави предлогот

пред 3 мес.
Македонија

Моќно: Oва е целиот вчерашен говор на Мицкоски

пред 3 мес.
Македонија

Оваа есен ќе биде есен на блокада, најави Мицкоски

пред 3 мес.
Македонија

Mицкоски за „Талир 2“: ВМРО-ДПМНЕ не е е имотот на партијата, ВМРО-ДПМНЕ е народот македонски

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски: Ќе изградиме одржливи демократски институции кои одговараат на највисоките европски стандарди

пред 4 мес.
Македонија

Mицкоски: Зрела држава мора да побара писмени гаранции од Бугарија

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски за предлогот на Макрон: За нас нема замена за полноправното членство во ЕУ

пред 5 мес.
Македонија

Мицкоски: Ако сега има предвремени парламентарни избори, ви гарантирам дека ќе имаме 61 пратеник и стабилна влада

пред 5 мес.
Македонија

Мицкоски: Отпочнување на преговори за членство во ЕУ нема да има, во најдобар можен случај може меѓувладина конференција, што е настан без суштина

пред 5 мес.
Македонија

Мицкоски со порака за обединување: На едната страна сме ние обичните луѓе, а на другата корумпираната елита од власта

пред 5 мес.