Ознака: Хероин
Хроника

Ги фатиле кај „Сопот“: Прилепчани во „Опел зафира“ шверцувале хероин

пред 2 мес.
Свет

Сопругата на Ел Чапо уапсена во САД

пред 4 мес.
рекордна заплена

Двајца Македонци уапсени во Украина во шверц на 600 килограми хероин (ВИДЕО)

пред 2 години
на граничниот премин „Табановце“

Пресечен канал за трговија на хероин

пред 2 години
Македонија

Скопското обвинителство отвори истрага за дилер на кокаин и хероин

пред 2 години
Регион

Во Црна Гора запленет хероин вреден околу половина милион евра

пред 2 години
Македонија

Во автомобил пронајдена материја за мешање на хероинот-катка

пред 2 години
АКЦИЈА НА БУГАРСКАТА ПОЛИЦИЈА

Во гаража кај Хасково запленети речиси 50 килограми хероин

пред 2 години
Најголема заплена во последните 15 години

Италијанската полиција заплени 11 кг хероин прошверцуван преку Албанија

пред 2 години
Според чешката централа за борба против дрогата

Парите од хероин албанската мафија ги пере во Чешка

пред 3 години