Ознака: фон дер лајен
Македонија

Писонеро: Фон дер Лајен беше јасна за „уникатен идентитет“ нема потреба да ја парафразираме или толкуваме

пред 8 мес.
Македонија

Фон дер Лајен: Разговарав со Ковачевски, ги поздравувам вестите дека Македонија и Бугарија се блиску до договор

пред 2 години
Регион

Фон Дер Лајен бара некои членки на ЕУ да немаат право на вето

пред 2 години
Свет

Фон дер Лајен: Вакцинираните американски туристи ќе може да дојдат во ЕУ

пред 3 години
Свет

Фон дер Лајен: За Македонија се предвидени 119 илјади вакцини

пред 3 години
Свет

Урсула фон дер Лајен се вакцинираше против коронавирусот

пред 3 години
Свет

Нов гаф во ЕУ: Фон дер Лајен го прекршила дипломатскиот протокол одбивајќи посета на Украина

пред 3 години
Свет

Фон дер Лајен: Тимовите на ЕУ и Велика Британија се обидуваат да постигнат договор

пред 3 години
Свет

Фон дер Лајен: За три седмици уште поголем скок во бројот на случаи на коронавирус

пред 4 години
ДАТУМ СО ЕДНО „АКО“

Фон Дер Лајен е за преговори со Албанија и Македонија кога тие ќе ги исполнат поставените критериуми

пред 5 години