Ознака: царини
нова трговска офанзива на претседателот Доналд Трамп

САД воведоа царини за „Ербас“, француски вина и шкотско виски

пред 9 мес.
најави состанок со Заев и Рама за царинските бариери

Вучиќ иницира идеја за создавање „мал шенген“ помеѓу Србија, Македонија и Албанија

пред 10 мес.
дел од кинеската роба вредна 250 милијарди долари

САД иззема од царинење пластични сламки, поводници за кучиња, сијалички за елка

пред 10 мес.
Предупредување од Пекинг

Кина соодветно ќе одговори на новите американски царини

пред 11 месец
Свет

Трамп: Ако нема договор со Мексико, од понеделник воведуваме царини од пет отсто

пред 1 година
Согласно договореното на неодамнешниот самит во Аргентина

Кина ги замрзна дополнителните царини за автомобилите од САД

пред 2 години
ПРИШТИНА КОНТРА БЕЛГРАД

Косово воведува 100 отсто царина и за „српската кока кола“

пред 2 години