Ознака: Билал Касами
Македонија

Власта пред тежок избор кого да поддржи: Kaсами кандидат за градоначалник на Тетово

пред 1 месец
Македонија

Kaсами убедува дека САД позитивно гледаат на коалицијата со СДСМ

пред 2 години
Македонија

Претходно велеше дека Заев е измамник, а сега Касами ќе коалицира со него

пред 2 години
Македонија

Kaсами: Дојдено е времето ДУИ да замине во опозиција

пред 2 години
Македонија

Албанските опозициски партии сè погласно бараат предвремени избори

пред 2 години
Македонија

Касами побара избори ако нема датум за преговори со ЕУ

пред 2 години
Македонија

Касами: СЈО беше искористено само за промена на власта

пред 2 години
Лидерот на БЕСА повикува да се остави Обвинителството слободно да истражува

Касами: Многу луѓе од актуелната власт се вмешани во „Рекет“

пред 2 години
Македонија

Мицкоски се сретна со Билал Касами

пред 2 години
Македонија

Ел Чека ги повика Села и Касами на протест пред Владата да дојдат заедно со нивните членови

пред 2 години
Македонија

Касами бара Заев веднаш да распише избори: Не ја добивме посакуваната вест од Берлин

пред 2 години
Македонија

Касами: Албанците во ликот Река имаат свој кандидат за претседател

пред 3 години
Македонија

Касами: Без рамноправни Албанци идината на земјата е несигурна

пред 3 години
Македонија

Касами: Професорот Река заслужува да биде на чело на Северна Македонија (ВИДЕО)

пред 3 години
поддршка на беса не е безусловна

Kaсами потсетува дека поддршка на Беса тежи 60.000 гласови (ВИДЕО)

пред 3 години
Рзговори за консензуален кандидат за претседател

Почна средбата Заев – Касами

пред 3 години
се регистрира нова партија

Беса и дефинитивно се подели, Гаши ќе ја формира „Алтернатива“

пред 3 години
Заев за барањата на беса

Беса не бара да се смени идентитетот (ВИДЕО)

пред 3 години
Средба Заев - Касами

Договорен нов состанок за дефинирање на конечните позиции

пред 3 години
Заев пред средбата со лидерот на БЕСА

Очекувам од Касами да слушнам што ја загрижува БЕСА

пред 3 години