Ознака: Антонио Гутереш
разликите да се решаваат по мирен пат

Гутереш апелира на итно смирување на тензиите североисточна Сирија

пред 4 години
банкрот оон

Обединети нации може да немаат пари да испатат плати

пред 4 години
барање од генералниот секретар на он

Гутереш: ЕУ да покаже поголем ентузијазам за проширувањето кон Западен Балкан

пред 4 години
откако Индија ја укина автономијата на индискиот дел на Кашмир

Гутереш повика за воздржаност меѓу Индија и Пакистан

пред 4 години
Свет

Гутереш повикува на смиреност во Венецуела

пред 5 години
Антонио Гутереш во врска со објавата од САД

ОН: Договорот за трговија со оружје останува единствен инструмент за контрола на оружјето

пред 5 години
антонио гутереш со порака до двајцата лидери

Генералниот секретар на ОН ја поздрави средбата меѓу Путин и Ким

пред 5 години
генералниот секретар на он ги укори земјите

Светот „без компас“ во справувањето со климатските промени, вели Гутереш

пред 5 години
Порака од Гутереш

За Обединетите нации Косово не е држава

пред 5 години
Став на генералниот секретар на Обединетите Нации

Светот нема лидер кој ќе се справи со климатските промени

пред 5 години
Почна 73-та годишна сесија на Генералното собрание на ОН

Иванов отпатува за Њујорк – ќе се врати ли за референдумот?

пред 5 години