Ознака: АНКЕТА
Македонија

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ со четири проценти поголема поддршка пред СДСМ

пред 2 недели
Македонија

Дури и анкетата на Телма покажува дека ова се најлошите 100 дена од една влада од независноста

пред 4 недели
што се крие зад истражувањето на телма

Рејтингот на Заев, Димитров и Филипче незадржливо паѓа па затоа мораа да нарачуваат анкета против Мицкоски

пред 4 недели
Македонија

Бројките ја демантираат анкетата на Телма: Опозицијата во предност пред власта!

пред 4 недели
на ти го-дај ми го

Власта го почести Макпетрол со 33 милиони евра, Телма му врати на Заев со нарачана анкета

пред 4 недели
Македонија

Анкета на Брима галуп: Индексот на надеж во Македонија е над светскиот просек и изнесува 24%

пред 1 месец
Македонија

Што ќе донесе епидемиолошката анкета меѓу пратениците-Собранието на штрек

пред 4 мес.
Македонија

Предност во 5 од 6 изборни единици: ВМРО-ДМНЕ со убедлива предност на анкетите

пред 7 мес.
Македонија

Aнкета на “Habeas Corpus”: Граѓаните не сакаат брзи избори под маски

пред 8 мес.
анкета на стопанската комора

Фирмите очекуваат пад на производството, извозот и прометот

пред 9 мес.
АНКЕТА НА МКД.МК

Расте разочараноста на граѓаните од власта, ВМРО-ДПМНЕ води убедливо пред СДСМ

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: Ќе се сложам со Шекеринска, предноста на ВМРО-ДПМНЕ на анкетите е многу поголема

пред 1 година
Економија

Граѓаните сметаат дека Македонија е високо задолжена држава

пред 1 година
Македонија

Анкета на ИПИС: ВМРО-ДПМНЕ ќе извојува убедлива победа со 6 проценти предност пред СДСМ

пред 1 година
44,7 отсто од граѓаните сметаат дека не треба да се организираат избори поради „Рекет“

Анкета: За речиси половина од граѓаните „Рекет“ не е причина за предвремени избори

пред 1 година
анкета на институтот за политички истражувања за емисијата „детектор“

Доколку идната недела се одржат избори опозицијата би победила

пред 1 година
Истражување на мкд.мк

Анкета: Граѓаните се убедени дека во „Рекет“ е вмешана и власта, а ЈО дека прикрива дела, лица и докази

пред 1 година
Според анкетата на мкд.мк

Ако утре се одржат избори, ВМРО-ДПМНЕ во водство за 8% пред СДСМ кај определените гласачи

пред 1 година
И оние кои гласале за другите партии владата ја оцениле позитивно

Анкета: Позитивна оценка од Грците за првите чекори на Мицотакис

пред 1 година
АНКЕТА ЗА ПОТРЕБИТЕ НА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИОТ СОЈУЗ

Тим институт: За СДСМ би гласале 24,1 отсто, за ВМРО-ДПМНЕ 21,1

пред 1 година