Ознака: Али Ахмети
Тврди поранешниот оперативец Божидар Спасиќ

Фотографијата на Ахмети со апарат за броење на пари ја направила српската служба (ФОТО)

пред 2 мес.
Македонија

Секој ја има почувстувано топлата рака на Али Ахмети

пред 2 мес.
Македонија

Ахмети промовира книга што не ја прочитал

пред 3 мес.
Македонија

Ахмети: Не отидов во Хаг затоа што борбата ми беше праведна

пред 4 мес.
Македонија

Ќе ги победите како УЧК што ги победи Македонците во 2001, ги храбри Ахмети Украинците

пред 4 мес.
Македонија

Али Ахмети се закани: Ќе им ги броиме куќите на функционерите

пред 4 мес.
Македонија

Ахмети: Нашите македонски сограѓани не можат да имаат посилна автономија сами отколку заедно со своите сограѓани Албанци

пред 4 мес.
Македонија

Aхмети како Заев на времето, ги нарече телевизиите непријатели на Албанците: Ракоплескаат, Алфа, Телма, мелма…

пред 5 мес.
Македонија

Ахмети: Да се создаде сојузот за Европа, да се исполни домашната задача

пред 5 мес.
став на вмро-дпмне

Ковачевски ги штити сите луѓе на Ахмети затоа што знае дека само тој го држи на премиерското столче

пред 5 мес.
Македонија

Внукот на Ахмети ќе го работи казино бизнисот, синот струјата

пред 5 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на Ковачевски и Ахмети има зад себе година со 365 скандали

пред 5 мес.
став на вмро-дпмне

Ковачевски и Ахмети донесоа 365 скандали оваа година

пред 5 мес.
Македонија

Ахмети само со македонското знаме пред американската амбасадорка (ФОТО)

пред 6 мес.
Македонија

Груби ќе добие уште една функција од Ахмети

пред 7 мес.
Македонија

Али Ахмети мораше да дојде во Собрание, без него мнозинството немаше да обезбеди кворум

пред 8 мес.
Македонија

Ахмети призна пораз, победа на ВМРО-ДПМНЕ и Беса во Тетово

пред 10 мес.
Македонија

Груби за албанската ТВ Еуроњус: Ахмети направил повеќе за Косово, отколку за С.Македонија и не може да мисли ништо лошо за Приштина

пред 11 мес.
Македонија

Али Ахмети од срце исто како Зоран Заев на срце, а командантот Талат Џафери ни со бурка не може да го сокрие простотилакот

пред 12 мес.
Македонија

Aхмети не знае која е цената на зејтинот, сопругата пазарувала за дома

пред 12 мес.