Ознака: алекандар николоски
Македонија

Николоски: Бугарија бара непостоечки Бугари во Албанија, купувајќи им ги душите со нудење пасоши

пред 3 недели
Македонија

Николоски: Доаѓаат подобри денови, доаѓаат твоите синови и ќерки Македонијо

пред 4 недели
Македонија

Николоски: За високо корумпирана држава никој нема со прст да помрдне и да и каже на Бугарија – доста е!

пред 1 месец
Македонија

Николоски: Власта преку лош и скапо платен ПР сака да ја престави ВМРО-ДПМНЕ како антиевропска, но вистината е дека во оваа влада не гледаме ниедно европско однесување

пред 1 месец
Македонија

Николоски: Има денови за историја! Ова е еден од нив

пред 2 мес.
Македонија

Николоски: Со францускиот предлог Македонија останува без култура, историја и  наследство

пред 3 мес.
Македонија

Николоски: Излезе на виделина дилот СДСМ/ДУИ за уништување на Струмичко

пред 3 мес.
Македонија

Николоски: Уставните измени под бугарски диктат се затворена тема

пред 3 мес.
Македонија

Николоски: СДСМ тропаат глупости кога велат дека имаат мнозинство за уставни измени, да имаа досега 10 пати ќе ги изгласаа

пред 3 мес.
Македонија

Николоски: По лидерската средба ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат повисок рејтинг

пред 3 мес.
Македонија

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи укинување на техничка Влада, само доколку на иста собраниска седница се изгласаат и предвремени парламентарни избори

пред 3 мес.
Македонија

Николоски: 30 години слушаме дека треба да го смениме „само уште ова“, бугарските барања и понатаму ќе продолжат

пред 3 мес.
Македонија

Николоски: Николоски: 2/3 за уставни измени под бугарски диктат нема, ајде на избори веднаш, народот е врховен судија во политиката

пред 4 мес.
Економија

Николоски му се закани на Ковачевски: Призна дека над 70% од работниците на коридорот ќе бидат странци, ќе одговарате

пред 6 мес.
Економија

Градете куќичка додека е време: Власта ќе легализира и дивоградби на трасата на новиот автопат

пред 6 мес.
ценовник

Македонските граѓани првата „рата“ од 53 милиони евра за автопатите ќе ја платат веќе на 23 април

пред 6 мес.
Македонија

Не постои деловна тајна во договори помеѓу држава и приватно лице

пред 6 мес.
Македонија

Николоски : Дури и Владата да ги донесе законите за работни часови ќе плати 53 милиони евра пенали за ништо

пред 6 мес.
Македонија

Николоски: По промена на власта ќе ги ослободиме судството и обвинителството

пред 6 мес.
Македонија

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е за хрватски модел, а ДУИ по 20 години уживање на плодовите на власта време е да сфати дека сега Македонците ќе добиваат, а тоа е национална држава на македонскиот народ

пред 6 мес.